Ogłoszenia dla Rodziców

 

 

Rok szkolny 2022/2023

 • Dnia 17.10.2022 o godzinie 8.00 będą wykonywane zdjęcia „Sesja jesienna”. Przykładowy wzór do wglądu na tablicy ogłoszeń przedszkolnych.
 • Dnia 04.10.2022 prosimy o przyniesienie do przedszkola czystych odpadów papierowych, plastikowych i szklanych
 • 06.10.2022 roku w godzinach dopołudniowych zapraszamy wszystkie dzieci na zabawy w ogrodzie pod hasłem „Święto Ziemniaka”. Prosimy Rodziców o przygotowanie ubrania odpowiednio do warunków atmosferycznych oraz przyniesienie w ten dzień 1 ziemniaka i kilku wykałaczek.
 • 25.10.2022 o godzinie 9.30 zapraszamy wszystkie dzieci na teatrzyk pt. „Kramik z wierszami”. Koszt przedstawienia: 10zł/dziecko, płatne u nauczycieli poszczególnych grup.
 • Prosimy chętnych Rodziców dzieci z grupy „Pszczółki” o przyniesienie jednego dowolnego owocu na piątek (30.09.2022)
 • Drodzy Rodzice! Poniżej przedstawiamy grafik dostępności nauczycieli poszczególnych grup dla konsultacji z Państwem. Prosimy jednak o wcześniejszy kontakt telefoniczny przed przyjściem na wizytę.

grupa starsza „Żabki” – pani Katarzyna wtorki 11-12, pani Aleksandra poniedziałki 11-12

grupa średnia „Biedronki” – pani Justyna poniedziałki 12.30-13.30

grupa młodsza „Pszczółki” – pani Aleksandra poniedziałki 11-12, pani Karolina wtorki 11-12

pani Teresa logopeda – co drugi tydzień we wtorki 6.30-7.30

 • Przypominamy, że w trosce o wszystkie dzieci i zgodnie
  z obowiązującymi przepisami do przedszkola mogą uczęszczać 
  TYLKO DZIECI ZDROWE .
  Obowiązuje zakaz przyprowadzania dzieci chorych, bądź z objawami choroby: kaszel, katar, gorączka itp.
 • Prosimy chętnych Rodziców dzieci z grupy „Pszczółki” o wzbogacenie naszego kącika jesiennego. Można przynieść np. małe wrzosy, ozdobne dynie, kasztany lub żołędzie.
 • Dnia 15.09.2022 roku obchodzić będziemy w naszym przedszkolu Dzień Kropki. Prosimy, w miarę możliwości, o ubranie dzieci zgodnie z tematyką tego dnia, lub ozdobienie bluzki kropkami.
 • Ważne informacje dla Rodziców naszych nowych przedszkolaków – prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:
 • Serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne dla Rodziców, które odbędzie się 01.09.2022 (czwartek) o godzinie 15.30. Po zebraniu ogólnym odbędą się krótkie spotkania z nauczycielami w poszczególnych grupach. Prosimy w ten dzień, w miarę możliwości, o odebranie dzieci do godziny 15.30.

Rok szkolny 2021/2022

 • Z okazji tegorocznych wakacji życzymy wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzinom dużo słońca, aktywności fizycznej, odpoczynku i bezpiecznego korzystania z czasu wolnego. Personel MP 62
 • Wyścig dla najmłodszych:

  Przekazuję zaproszenie i informacje w sprawie możliwości zapisów online oraz na miejscu 29 czerwca na Dolinie Trzech Stawów na Mini Wyścig Solidarności.

  Mini Wyścig „Solidarności” przeznaczony jest dla najmłodszych sportowców. Długość jego trasy w zależności od kategorii wiekowej wyniesie od 200m do 1600m i przebiega wzdłuż ul. Trzech Stawów. Zapisy online trwają na stronie Organizatora (www.wyscig.com.pl) do 24 czerwca, natomiast każdy może przyjść z formularzem w dniu wyścigu na metę, gdzie przyjmowane będą zapisy uczestników w godz. 9:20-10:20. Pierwsza grupa wystartuje o godz. 10:30, a ceremonia dekoracji młodych kolarzy rozpocznie się o godz. 12:00.

  Dodatkowe informacje, formularz i regulamin: www.wyscig.com.pl

 • darmowe korepetycje dla obywateli Ukrainy: Wszystkie szczegóły akcji dostępne są na stronie:
  https://tutors.live/pl/wakacyjne-korepetycje-dla-ukrainy
 • W lipcu w Zespole Szkół i Placówek nr 2 organizowane będą zajęcia nauki języka polskiego dla dzieci ukraińskich. Chętnych prosimy o kontakt z sekretariatem
  tel. 32 2547699.
  Z wyrazami szacunku Beata Kalinowska – dyrektor ZSiP2
   

   

   

     zapisz 

 • Uprzejmie przypominamy, że od dnia 01.07.2022 (piątek) do przedszkola przychodzą tylko te dzieci, których rodzice podpisali deklarację na pobyt wakacyjny. Uczęszczanie do placówki odbywa się zgodnie z terminem zadeklarowanym w w.w. deklaracji.
 • Rodzice dzieci z rocznika 2017, którzy rozważają posłanie swojego dziecka do szkoły rok wcześniej (jako 6-latka), proszeni są o zgłoszenie tej informacji do wychowawcy grupy.
 • Przypominamy wszystkim Rodzicom, którzy zapisali dzieci na dyżur wakacyjny, o konieczności podpisania umów do dnia 15.06.2022. Niepodpisanie umowy skutkuje rezygnacją z miejsca w okresie wakacyjnym.
 • Wycieczka – informacja. Rodzice dzieci, które dnia 31.05.2022 jadą na wycieczkę do Ochab, proszeni są o przyniesienie rano podpisanych peleryn przeciwdeszczowych. Jednocześnie przypominamy o zbiórce 7.30 oraz wcześniejszym śniadaniu. Dzieci nie zabierają żadnych plecaków oraz żadnego jedzenia i picia.
 • Dzieci z grupy „Żabki” zapraszają Rodziców na uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego, które odbędzie się dnia 14.06.2022 o godzinie 15.00
 • Serdecznie zapraszamy na piknik pod hasłem „Święto Rodziny”, który odbędzie się 10.06.2022 od godziny 15.00 na terenie ogrodu przedszkolnego. W programie m.in. występy dzieci, zamek dmuchany, zabawy z rodzicami. Będzie możliwość zakupu ciasta, kawy, kiełbaski z grila i żurku z chlebem.
 • Piknik integracyjny polsko-ukraiński
 • Serdecznie zapraszamy dzieci na coroczny Bal Zwierzątek, który odbędzie się w środę 25.05.2022 w godzinach dopołudniowych. Przebranie za dowolne zwierzę – obowiązkowe:) Jako bilet wstępu prosimy przynieść dowolną karmę dla zwierząt, którą następnie przekażemy na rzecz schroniska w Katowicach.
 • ZAPROSZENIE NA WYCIECZKĘ. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola na wycieczkę do Dream Park w Ochabach 31.05.2022. Schodzenie się dzieci do przedszkola – 7.30! Śniadanie ok 7.45. Planowany wyjazd ok 8.15, powrót: ok 15.30. Prosimy nie dawać dzieciom żadnych plecaczków, picia ani jedzenia oraz dostosować ubiór do pogody. Ważne są także wygodne buty i nakrycie głowy. Koszt wycieczki: 65zł/dziecko.
 • Potrzebna pomoc! „Jest sprawa… A może około 500 spraw… Skoda Octavia Team, wspaniałe kobiety (znam je osobiście i jestem dla nich pełna podziwu. Nie raz widzę, jak zmęczone wracają z konwojami), a wraz z nimi inni wspaniali ludzie, opiekują się sierotami w Ukrainie – około 500 dzieciaków od 0 do 15 roku życia. Z kilku domów dziecka, włącznie z Mariupolem, gdzie te dzieci przeżyły horror, siedząc w piwnicach, a rodziny…

  Dzieciaki potrzebują wielu rzeczy, ale najbardziej – jedzenia. Te dzieci są same, z kilkoma opiekunami, bez rodziców, babć, dziadków, bez bliskich…

  Wiem , że ludzie są zmęczeni zbiórkami, pomocą itp., ale może jeszcze raz coś się uda zdziałać 😊

  Kaszki, mleko, kasza manna, zupy w proszku, sosy i inne produkty, z których można przygotować posiłek.”

  Z wyrazami szacunku

  Anna Rakoczy

  Wydział Edukacji i Sportu

  Urząd Miasta Katowice

 • 2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który w tym trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie uzmysławia nam wartość i symboliczne znaczenie prostego gestu wywieszenia flagi narodowej. Dlatego zapraszamy Państwa do  przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji i zachęcenia uczniów, rodziców oraz pracowników Waszych placówek do wywieszenia 2 maja polskiej flagi, zrobienia zdjęcia z Biało-Czewrwoną i opublikowania go w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

  Spot można opublikować na stronie internetowej i w mediach społecznościowych z:

 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty z cyklu „Pierwsza pomoc”, które odbędą się dniAa 20.05.2022. Koszt warsztatów 15zł/dziecko.
 • Dnia 28.04.2022 o godzinie 8.00 będą wykonywanie dodatkowe zdjęcia do Tablo, dla dzieci ze starszaków, które nie były obecne dnia 21.03.2022. Cała grupa będzie miała wykonane zdjęcie grupowe.
 • Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza:
   
 • Zaproszenie na Mistrzostwa Świata w hokeju

  Szanowni Państwo,

  Polski Związek Hokeja na Lodzie serdecznie zaprasza nauczycieli i uczniów na mecze Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB, które odbędą się w dniach 8-14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie. Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie będzie grać o awans do wyższej dywizji. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Reprezentacja Polski zmierzy się z Kazachstanem, Słowenią, Włochami, Chinami i Koreą Południową.

  Hokej na lodzie to bardzo dynamiczny sport a mecze hokejowe wzbudzają mnóstwo pozytywnych emocji. W przypadku chęci skorzystania z zaproszenia, prosimy o przesłanie informacji o wybranym spotkaniu i liczbie uczestników na adres mailowy: [email protected].

  Poniżej terminarz turnieju.

  Terminarz Turnieju Mistrzostwa Świata Kobiet Dywizji IB

      Arena Jantor, Katowice-Janów

      ul. Nałkowskiej 11, 40-425 Katowice

 •  Piątek, 8 kwietnia

      Słowenia – Włochy, godz. 13:00

      Chiny – Korea Południowa, godz. 16:30

      Kazachstan – Polska, godz. 20:00

  Sobota, 9 kwietnia

      Korea Południowa – Kazachstan, godz. 13:00

      Włochy – Chiny, godz. 16:30

      Polska – Słowenia, godz. 20:00

 • Poniedziałek, 11 kwietnia

      Słowenia – Chiny, godz. 13:00

      Włochy – Kazachstan, godz. 16:30

      Korea Południowa – Polska, godz. 20:00

  Wtorek, 12 kwietnia

      Chiny – Kazachstan, godz. 13:00

      Korea Południowa – Słowenia, godz. 16:30

      Polska – Włochy, godz. 20:00

   Czwartek, 14 kwietnia

      Włochy – Korea Południowa, godz. 13:00

      Kazachstan – Słowenia, godz. 16:30

      Polska – Chiny, godz. 20:00

  Z poważaniem

  Anna Rosenbaum

 • informacja z Urzędu Miasta Katowice dotycząca zbiórki:zbiorka-akademiki-katowice
 • Zmiana terminu – warsztaty z klockami Lego odbędą się w piątek 01.04.2022.
 • Dnia 29.03.2022 o godzinie 9.30 odbędą się warsztaty z klockami lego Bricks4Kids, wyłącznie dla chętnych. Zapisy na gazetce informacyjnej dla rodziców w przedszkolu. Koszt – 25zł/dziecko.
 • 13.04.2022 o godzinie 9.30 odbędą się bezpłatne warsztaty z zakresu higieny jamy ustnej. Później, dla chętnych dzieci, można będzie skorzystać z dwóch pakietów ( na zapisy). Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisów – przy wejściu do przedszkola, na gazetce informacyjnej dla Rodziców.
 • Uprzejmie informujemy, że od 1 kwietnia 2022 roku zmienia się stawka żywieniowa i wynosi 8 zł na dzień.
 • Drodzy Rodzice, prosimy, aby 21.03.2022 dzieci przyszły ubrane do przedszkola w kolorach wiosennych – zielony lub/i żółty.
 • Drodzy Rodzice, dnia 21.03.2022 o godzinie 12.30 roku odbędą się w naszym przedszkolu zdjęcia do tablo dla dzieci, które od września 2022 idą do szkoły.
 • Zapisy do katowickich przedszkoli 2022/2023: http://katowice.przedszkola.vnabor.pl
 • dla obywateli Ukrainy  dla-obywateli-Ukrainy-UA для громадян України 
 • Drodzy Rodzice dzieci z grupy „Pszczółki„. Prosimy o przyniesienie jednego opakowania kredek świecowych Bambino na 2 semestr. Jeśli ktoś ma ochotę i możliwość, można przynieść małe rośliny wiosenne, kwiaty w małych doniczkach do naszego kącika wiosennego.
 • Drodzy Rodzice, wychodząc na przeciw aktualnym potrzebom, tym razem nasze przedszkole uczestniczy w zbiórce: leków przeciwbólowych bez recepty, gotowych apteczek pierwszej pomocy, przyborów szkolnych i plastycznych oraz obuwia sportowego i strojów gimnastycznych dla dzieci.
 • Serdecznie dziękujemy za wszystkie przyniesione dary dla kobiet i dzieci z Ukrainy. Zostały już zawiezione do miejsca większej zbiórki w najbliższej szkole podstawowej, skąd na pewno trafią do odpowiednich osób i instytucji.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie w mobilnym planetarium organizowanym przez firmę „Orbitek” pt. „Podwodny świat”. Seans odbędzie się dnia 10.03.2022 o godzinie 9.30. Płatne 15zł/osoba.
 • Szanowni Państwo,

  we współpracy z Miastem Katowice realizujemy projekt bezpłatnej pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

  Prosimy zatem o przekazanie poniższej informacji Państwa podopiecznym, ich rodzicom, nauczycielom, psychologom i pedagogom.

  W związku pandemią, ale nie tylko, znacznie wzrosła liczba kryzysowych i stresujących sytuacji dla dzieci i młodzieży, a co za tym idzie – zapotrzebowanie na pomoc psychologiczną i terapeutyczną. Celem projektu jest pomoc m.in. w trudnych i stresujących sytuacjach, w relacjach przyjacielskich i rodzinnych, w radzeniu sobie ze stresem oraz w innych problemach zdrowotnych natury psychicznej.

  Z pomocy mogą skorzystać dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 r.ż,, zamieszkujący na terenie miasta Katowice, ich rodzice i opiekunowie prawni oraz nauczyciele i wychowawcy katowickich placówek. W ramach projektu pomoc psychologiczna oraz terapeutyczna są bezpłatne. Projekt finansowany jest ze środków Miasta Katowice.

   
   
  Miejsce realizowanego świadczenia:
   
  Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju FOCUS
  ul. Wincentego Pola 9/1A, Katowice
  Telefon:
  574-074-496 (wew. 3)
  Godziny rejestracji:
  10:00-18:00 od poniedziałku do piątku
 • W związku z tragiczną sytuacją na Ukrainie, nasze przedszkole dołącza się do zbiórki rzeczy dla matek z dziećmi. Potrzebne są wszelkie środki higieny osobistej dla dzieci i kobiet, mleko modyfikowane, gotowe jedzenie w słoiczkach dla dzieci i niemowląt itp. Dary prosimy przynosić w kartonowych pudełkach lub mocnych torbach i zostawić w holu przedszkola. Zawieziemy je do większych miejsc zbiórek w Katowicach, skąd na pewno trafią w odpowiednie miejsca. Szczegółowa lista dostępna jest tutaj:Pomoc
 • Pomoc dla Ukrainy – więcej informacji:
 • Centrum Rozwoju Lokalnego
  ul. Zaparkowa 23
  42-400 Zawiercie
  e-mail: [email protected]
  Strona internetowa: www.crl.org.pl

   

 • W związku ze zbliżająca się rekrutacją do miejskich przedszkoli w Katowicach, prosimy rodziców dzieci kontynuujących o pobranie deklaracji i oddanie jej w terminie od 07.03.2022 do 14.03.2022.
 • Deklaracja-kontynuacji
 • Serdecznie zapraszamy na przedstawienie teatralne „Przygody Techno-Ludka”, które odbędzie się w poniedziałek 28.02.2022 w godzinach dopołudniowych. Teatr zostanie sfinansowany ze środków Rady Rodziców.
 • W związku z awarią ogrzewania, prosimy o ciepłe ubranie dzieci w poniedziałek 14.02.2022
 • Warsztaty dla Rodziców:
 • Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach zaprasza na konkurs dla dzieci 4-6 lat uczęszczających do przedszkoli na terenie miasta Katowice. Szczegóły na stronie internetowej pbw.katowice.pl
 • Uprzejmie informujemy, że limit miejsc na dyżur wakacyjny w naszym przedszkolu został wyczerpany.
 • Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do miejskich przedszkoli i klas 1 szkół podstawowych:
 •  22-2023 SP i MP (1)
 • Bal – zmiana terminu. Serdecznie zapraszamy na Bal Karnawałowy w czwartek 10.02.2022. Nadmuchane balony prosimy przynosić dzień wcześniej.
 • DYŻUR WAKACYJNY! PROSIMY O DOKŁADNE ZAPOZNANIE SIĘ Z INFORMACJĄ DOTYCZĄCĄ DYŻURU WAKACYJNEGO. RODZICE DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA PRZYNOSZĄ TYLKO DEKLARACJĘ (ZAŁĄCZNIK NR 1), A RODZICE DZIECI Z MP 63 PRZYNOSZĄ DEKLARACJE ORAZ KARTĘ ZGŁOSZENIA (ZAŁĄCZNIK NR 1 I 2)
 • Ogloszenie-1-wakacje-2022-1
 • zalacznik-1
 • zalacznik-2
 • Drodzy Rodzice dzieci z grupy „Pszczółki” , w związku z Dniem Babci i Dziadka prosimy o odświętne ubranie dzieci w środę 19.01.2021. 
 • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dzieciom i ich Rodzinom zdrowia, spokoju, rodzinnej i ciepłej atmosfery oraz wszystkiego, co najlepsze:) Personel MP 62
 • 16.12.2021 roku odbyło się w naszym przedszkolu świąteczne pieczenie pierniczków, po którym wszystkie dzieci w swoich grupach obchodziły swoje „małe wigilie”. Na uroczysty obiad były tradycyjne dania – barszcz czerwony z uszkami, ryba, ziemniaki i kapusta.  A po obiedzie to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej – prezenty:)
 • 09.12. 2021 dzieci z grup starszej i średniej pojechały na wycieczkę do „Krainy Elfów św. Mikołaja”. Po raz kolejny miały do wykonania szereg zadań o tematyce świąteczno-zimowej. Wszyscy doskonale się bawili.
 • Przekazujemy także link do strony, gdzie zamieszczony jest List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/list-ministra-edukacji-i-nauki-oraz-ministra-zdrowia-w-sprawie-szczepien-dzieci-w-wieku-5-11-lat. Zachęcamy do upowszechnienia treści listu wśród rodziców i opiekunów, aby dzięki sprawdzonym i rzetelnym informacjom, mogli podjąć świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.
 • Prosimy Rodziców dzieci z grupy „Pszczółki”, w miarę możliwości, o ćwiczenie w domu z dziećmi kolęd „Lulajże Jezuniu” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki” ( 1 zwrotka i refren) 🙂
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na uroczysty obiad wigilijny, który odbędzie się w czwartek 16.12.2021. Prosimy o odświętne ubranie dzieci w ten dzień.
 • W związku z wizytą Mikołaja w naszym przedszkolu w dniu 06.12.2021 prosimy, w miarę możliwości, o ubranie dzieci na czerwono w tym dniu:)
 • Uprzejmie informujemy, że warsztaty z planetarium mobilnego odbędą się 01.12.2021. Prosimy Rodziców, którzy jeszcze nie dokonali wpłaty, o zapłacenie 15zł/dziecko u nauczycieli poszczególnych grup.
 • W związku ze zbliżającym się Dniem Praw Dziecka, zachęcamy do zapoznania się z krótkim tekstem autorstwa Janusza Korczaka:)Apel-Dziecka-wg-J
 • Prosimy o odświętne ubranie wszystkich dzieci w dniu 10.11.2021 roku. Nasza placówka bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu”.
 • UWAGA RODZICE! W związku z pojawieniem się przypadku Covid-19 w naszej placówce, prosimy o baczne obserwowanie stanu zdrowia swoich dzieci. Jednocześnie informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją warsztaty z planetarium mobilnego „Orbitek” zostają przełożone na inny termin, o którym wcześniej Państwa poinformujemy.
 • Narodowy Spis Powszechny – informacja dziennik-elektroniczny_badanie-kontrolne
 • Wycieczka do „Krainy Elfów” – informacja. Uprzejmie informujemy, że w przypadku odwołania w.w. wycieczki, zgodnie z informacją organizatora, odbędzie się spektakl online w tym samym terminie i o tej samej godzinie. W związku z tym poniesione koszty nie zostaną zwrócone.
 • Dnia 10.11.2021 roku dzieci z naszego przedszkolna będą miały możliwość poznania tajemnic kosmosu dzięki warsztatom „Mobilne Planetarium„. Koszt warsztatów to 15zł/ dziecko, płatne u nauczycieli poszczególnych grup
 • Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie Rodziców w przygotowanie akcesoriów, ozdób na nasz przedszkolny „Kiermasz świąteczny”, który odbędzie się w dniach 06-10.12.2021. Świąteczne niespodzianki prosimy przynosić w dniach 01.-03.12.2021.
 • Dnia 5.11.2021 zapraszamy dzieci do udziału w zabawach z okazji”Światowego Dnia Postaci z Bajek”. Prosimy Rodziców o przygotowanie dla dzieci strojów ze znanych i lubianych przez dzieci bajek.
 • 26.10.2021 odbędzie się w naszym przedszkolu Bal w ramach Dnia Pomarańczowego. Prosimy o ubranie dzieci w tym dniu zgodnie z w.w. tematyką. Jednocześnie zachęcamy do rodzinnego konkursu na najpiękniejszą dynię. Ozdobione warzywa prosimy przynosić podpisane, czekają dyplomy i nagrody.
 • 20.10.2021 będzie obchodzić w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Prosimy o ubranie dzieci odpowiednio do warunków atmosferycznych, ponieważ będziemy sadzić sadzonki drzewek na terenie ogrodu przedszkolnego.
 • Uwaga! Uprzejmie informujemy, że posiadamy jedno wolne miejsce w grupie 3-4 latków.
 • 15.10.2021 w naszym przedszkolu odbędą się uroczyste Urodziny Kubusia Puchatka w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Prosimy o ubranie dzieci w czerwone koszulki (w miarę możliwości).
 • W związku z uroczystym obchodem Dnia Edukacji Narodowej (14.10.2021) prosimy o odświętne obranie dzieci w tym dniu.
 • Grupa „Pszczółki” – prosimy o przyniesienie na piątek 08.10.2021 po jednym owocu i warzywie. Mogą być egzotyczne:)
 • Konkurs fotograficzny – zapraszamy wszystkie dzieci i Rodziców do zapoznania się z ofertą: konkurs-fotograficzny
 • Informacja o pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej: Informacja-o-pracy-logopedy-PPP3-2021-2022 ej-PPP3-2021-2022 Informacja-o-pracy-PPP3-w-roku-szkolnym-2021-2022
 • 29.09.2021 roku odbędzie się w naszym przedszkolu Święto Pieczonego Ziemniaka. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, odbędzie się ono na terenie ogrodu przedszkolnego. Planowane są kiełbaski z grila i pieczone ziemniaki. Prosimy, aby każde dziecko w tym dniu przyniosło 1 umytego ziemniaka i małe wykałaczki.
 • Zdrowe dzieci w przedszkolu – informacja dla Rodziców: Informacja-dla-rodzicow
 • Drodzy Rodzice z grupy „Pszczółki” – zachęcamy do przynoszenia „skarbów jesieni” – wrzosy, dynie, kasztany, żołędzie, które posłużą jako dekoracja sali w trakcie trwania tej kolorowej pory roku.
 • Dnia 21.10.2021 roku dzieci z grup „Biedronki” i „Żabki” jadą na wycieczkę do Bierunia-Jajosty, Gospodarstwo Agroturystyczne „Zagroda Zosia”. Koszt wycieczki: 50zł/ dziecko, płatne u nauczycielek poszczególnych grup.
 • Dnia 21.09.2021 dzieci z grup „Biedronki” i „Żabki” wyjeżdżają do kina na film „Psi patrol”. Koszt: 20zł/dziecko, płatne u nauczycieli poszczególnych grup.
 • Drodzy Rodzice! Nasze przedszkole przystąpiły do akcji ekologicznej „Zielony Śląsk„. W związku z tym prosimy, by każde dziecko przyniosło jedną plastikową butelkę (wielkość dowolna) na dzień 22.09.2021.
 • Dnia 20.09.2021 obchodzić będziemy Dzień Przedszkolaka. Grupy „Biedronki” i „Żabki” uczestniczyć będą w różnych zabawach i konkursach, natomiast dzieci z grupy „Pszczółki” będą obchodzić uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka„. Prosimy o odświętny ubiór w tym dniu dla naszych najmłodszych wychowanków.
 • 15 września obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień Kropki. Prosimy o ubranie dzieci adekwatnie do tematyki dnia
 • Drodzy Rodzice! Dnia 21.09.2021 roku o godzinie 8.00 będą wykonywane w naszym przedszkolu zdjęcia przez firmę Foto-Gama. Sesja „Retro w walizce”. Cena za komplet – 34 zł. Zdjęcie poglądowe dostępne na terenie przedszkola.
 • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
 • Zapraszamy do zapoznania się z procedurą organizacji opieki w przedszkolu:PROCEDURA_Organizacji_opieki_w_przedszkolu_COVID_19
 • Uwaga Rodzice! Prosimy o dostarczenie dokumentów znajdujących się w załączniku do dnia 10.09.2021:zebranie-2021-zgody
 • Serdecznie zapraszamy na grupowe zebrania z Rodzicami, które odbędą się 02.09.2021 roku (czwartek) w godzinach:
 • grupa młodsza „Pszczółki” 15.30
 • grupa średnia „Biedronki” 15.45
 • grupa starsza „Żabki” 16.00

 

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 • Kampania społeczna „Nie bajka o porwaniu„: Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kampanią społeczną Funkcjonariuszy Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach we współpracy w Urzędem Miasta Katowice, która ma na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa u dzieci, m.in. poprzez sposoby obrony przed napastnikiem i różne sposoby ucieczki. Kampania ma na celu także zachętę do rozmowy rodziców ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w kontaktach z nieznajomymi. Szczegółowe informacje oraz film znajdują się w poniżej zamieszczonym linku: https//policja/pol/aktualnosci/20473/Nie-bajka-o-porwaniu.html
 • ADAPTACJA I SAMODZIELNOŚĆ W PRZEDSZKOLU – zapraszamy nowych Rodziców do zapoznania się z krótkimi plakatami informacyjnymi:
 • Z okazji tegorocznych wakacji życzmy dzieciom i Rodzicom przede wszystkim zdrowia, wypoczynku, dużo słońca i ciepła, które dadzą siłę i energię na kolejny rok szkolny:) Personel MP62
 • Rodzice, którzy chcą zobaczyć krótkie występy na zakończenie roku szkolnego swoich dzieci ( grupa „Pszczółki” i „Biedronki”) proszeni są o telefoniczny kontakt z przedszkolem w celu uzyskania hasła do pliku:)
 • Rodzice, którzy zapisali swoje dzieci na miesiące wakacyjne proszeni są o odebranie umów oraz oddanie ich w nieprzekraczalnym terminie do 7.06.2021 (podpisane przez obojga rodziców).
 • broszura_dzieci-w-wirtualnej-sieci_2021
 • Z okazji tego wyjątkowego Święta życzymy wszystkim Mamom spełnienia najskrytszych marzeń, zdrowia, szczęścia, cierpliwości i siły w trudach dnia codziennego. Dzieci i personel z MP 62
 • Prosimy o przygotowanie na jutro (25.05.2021) białych rajstop dla dziewczynek oraz ładnych spodni dla chłopców.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na coroczny Bal Zwierząt, który odbędzie się 19.05.2021 (środa) w godzinach dopołudniowych. Prosimy o przebranie dzieci w stroje zwierząt oraz przyniesienie karmy dla psów/kotów, która będzie przekazana na rzecz katowickiego schroniska dla zwierząt.
 • Narodowy Spis Powszechny – informacja dla Rodziców: Narodowy-Spis-Powszechny
 • Dnia 29.04.2021 roku będą wykonywane w naszym przedszkolu zdjęcia – „Sesja wiosenna – sawanna” dla dzieci z grup „Pszczółki”, „Biedronki” i „Żabki” (5 latki) oraz Tablo dla dzieci z grupy „Żabki” ( 6-latki).
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na obchody Dnia Ziemi 22.04.2021 (czwartek). Prosimy o ubranie dzieci w tym dniu na zielono.
 • lista-kandydatów-przyjętych
 • lista-kandydatów-nieprzyjętych
 • Drodzy Rodzice! Z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu przede wszystkim zdrowia, spokoju, radości w gronie najbliższych i nadziei na lepsze jutro.
 • Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszego przedszkola na rok szkolny 2021/2022:
 • Lista-zakwalifikowanych
 • lista-niezakwalifikowanych-1
 
 • Witam, jesteśmy zmuszeni ponownie zaprosić Państwa do tzw. edukacji zdalnej. Zdajemy sobie sprawę, że taka forma pracy z najmłodszymi dziećmi jest trudna i wymaga od Rodziców dużo poświęceń i cierpliwości. Nasze propozycje są tylko sugestiami jak można spędzić aktywnie część dnia w domu. Proszę pamiętać, że każda aktywność muzyczna, plastyczna i ruchowa dziecka jest na wagę złota, wszystko zależy od Państwa wyobraźni i możliwości. Propozycje zajęć i zabaw będą znajdować się na stronie przedszkola w poszczególnych zakładkach: grupa „Pszczółki”, grupa „Żabki”, grupa „Biedronki”, „Język angielski”, „Psycholog”, „Logopeda”, „Zajęcia rozwijające uzdolnienia sportowe”, „Religia”.
 • Ważne! Prosimy wszystkich Rodziców, aby zapoznali się z nowym rozporządzeniem dotyczącym czasowego zawieszenia zajęć w żłobkach i przedszkolach. Jednocześnie informujemy, że Rodzice, którzy spełniają warunki określone w w.w. rozporządzeniu zobowiązani są złożyć pisemny wniosek do Dyrektora placówki. Poniżej dostępne są linki do rozporządzenia i wzór wniosku:
 • D2021000056101
 • Wniosek-rodzica-o-opiekƒô-w-przedzskolu-d-29marca-2021-do-9-kwietnia-2021-1
 • Uwaga! W związku z decyzją rządu od poniedziałku tj. 29.03.2021 do 09.04.2021 przedszkole będzie pełniło dyżur tylko dla dzieci rodziców pracujących w służbie zdrowia oraz służbach mundurowych. Bardzo prosimy o szybką informację do nauczycieli poszczególnych grup, kto takiej opieki będzie potrzebował.
 • Rekrutacja-do-przedszkola-na-rok-szkolny-2021
 • Uprzejmie informujemy, że od kwietnia 2021 roku zmianie ulega stawka żywieniowa w przedszkola. Wynosić ona będzie 6,50 zł/dzień pobytu w przedszkolu.
 • dofinansowanie-do-opieki-nad-dzieckiem
 • Gorąco zachęcamy chętnych Rodziców z grupy młodszej „Pszczółki” do wzbogacenia naszego kącika przyrodniczego. W tym celu można przynieść do przedszkola młode kwiaty, sadzonki, w niewielkich doniczkach pokojowych:)
 • Dnia 25.02.2021 (czwartek) zapraszamy wszystkie dzieci na „Zimowe zabawy muzyczne„. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane na biało ( w miarę możliwości)
 • Uprzejmie informujemy, że rekrutacja do przedszkola dla nowych Rodziców będzie możliwa od 12 marca 2021 od godziny 11.00 do 24.03.2021 do godziny 15.00 pod adresem: https://katowice.formico.pl Wypełniony formularz należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Data i godzina wprowadzania danych dziecka do systemu nie mają wpływu na kolejność przyjęć dzieci. W procesie naboru nie uczestniczą już dzieci uczęszczające do przedszkola, których rodzice złożyli pisemną ” Deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego„. Deklaracje należy składać w terminie od 01.03.2021- 04.03.2021. Niezłożenie deklaracji w w/w terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu lub skutkuje koniecznością ponownego postępowania w procesie rekrutacyjnym. Jednocześnie informujemy, że z dniem 23.03.2021 rusza rekrutacja do klas pierwszych.
 • Uprzejmie informujemy, że od poniedziałku 22.02.2021 przedszkole funkcjonuje normalnie, serdecznie zapraszamy i dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.
 • UWAGA! INFORMACJA! Na podstawie art.18 ust.2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31.12.2002 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, zajęcia stacjonarne realizowane w Miejskim Przedszkolu nr 62 w Katowicach zostają zawieszone do dnia 19.02.2021. Jeżeli nic nie będzie zagrażało zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci i personelu, zajęcia zostaną wznowione przed upływem wskazanego terminu, o czym zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani. Prosimy na bieżąco śledzić informacje na stronie internetowej przedszkola.
 • UWAGA!!!!W związku z awarią prądu, przedszkole jutro, czyli 16.02.2021 roku pozostaje zamknięte! O dalszym rozwoju sytuacji poinformujemy Państwa w dniu jutrzejszym. Prosimy na bieżąco śledzić stronę internetową przedszkola.
 • W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, prosimy, w miarę możliwości, o ubranie dzieci w czerwone koszulki w dniu 11.02.2021 tj. piątek:)
 • Zarządzenie w sprawie rekrutacji do szkół i przedszkoli attachment1.2
 • Kampania #SzczepimySię
 • Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy przede wszystkim zdrowia, pociechy z wnuków, radości i spełnienia wszystkich marzeń!
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 05.02.2021 ( piątek) o godzinie 10.30. Prosimy Rodziców o przebranie dzieci rano w stroje karnawałowe, przyniesienie słodyczy i nadmuchanych balonów jako bilety wstępu na Bal:)
 • Z okazji Nowego Roku 2021 życzymy Państwu zdrowia, pomyślności, realizacji wszystkich planów oraz spełnienia marzeń.
 • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu radości i spokoju, rodzinnej atmosfery w najbliższym gronie i wszystkiego, co najlepsze:)
 • Zaproszenie na spotkanie z Mikołajem. Drodzy Rodzice! Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i wyrozumiałość odnośnie sytuacji z centralnym ogrzewaniem. Jednocześnie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem, które połączone będzie ze świątecznym obiadem oraz wspólnym kolędowaniem. Uroczystość odbędzie się w czwartek 17.12.2020 roku. Prosimy o ubranie dzieci w odświętne stroje. W tym dniu grupa młodsza „Pszczółki” nie leżakuje.
 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się dnia 07.12.2020 roku o godzinie 10.00. Prosimy, w miarę możliwości, o ubranie dzieci w czerwone koszulki.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na spotkanie z Teddy-Eddy w wersji online, w ramach Dnia Pluszowego Misia, które odbędzie się 25.11.2020 roku o godzinie 10.00
 • Serdecznie zapraszamy dzieci z grupy „Pszczółki” na uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”, które odbędzie się w piątek 06.11.2020 roku w godzinach dopołudniowych. W związku z sytuacją epidemiczną uroczystość odbędzie się bez udziału Rodziców. Bardzo prosimy o ubranie dzieci w odświętne stroje.
 • Nasze Przedszkole po raz kolejny uczestniczy w inicjatywie MEN „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, działania będą polegały na m.in. przygotowaniu prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych, pogadance z użyciem multimedialnej prezentacji itp.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Dzień Pomarańczowy – dyni, marchewki i pomarańczy, który odbędzie się 26.10.2020 w naszym przedszkolu. Prosimy Rodziców, w miarę możliwości, o ubranie dzieci na pomarańczowo.
 • Spis Rolny 2020
 • Prosimy dzieci z grupy „Żabki” i „Biedronki” o przynoszenie zeszytów na każde zajęcia i zabieranie ich do domu w celu realizacji zawartych tam ćwiczeń. Dzieci z grupy „Pszczółki” dostaną zeszyty od pani logopedy.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na uroczyste obchody z okazji Urodzin Kubusia Puchatka. Będziemy się bawić w piątek, 16.10.2020 roku. Prosimy Rodziców, w miarę możliwości, o ubranie dzieci w czerwone lub żółte koszulki. Wyjątkowo można przynieść maskotkę związaną z książką o przygodach Kubusia Puchatka.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, które odbędą się 14.10.2020 roku w poszczególnych grupach wiekowych. Prosimy Rodziców o odświętny ubiór dzieci.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Dzień Pieczonego Ziemniaka, który odbędzie się w piątek 09.10.2020 roku na terenie ogrodu przedszkolnego. W programie m.in. zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem, pieczone ziemniaki:) Prosimy o dostosowanie ubioru i obuwia dzieci do warunków pogodowych. Uwaga! W tym dniu dzieci z grupy młodszej „Pszczółki” nie leżakują.
 • Zapraszamy do zapoznania się z procedurą organizacji opieki w przedszkolu:PROCEDURA_Organizacji_opieki_w_przedszkolu_COVID_19
 • Praca Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej:INFORMACJA-O-PRACY-LOGOPEDY-PPP3-2020-2021-1    GO-PPP3-2020-2021    INFORMACJA-O-PRACY-LOGOPEDY-PPP3-2020-2021
 • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA: Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na obchody Dnia Przedszkolaka, które odbędą się w piątek 18.09.2020 roku w godzinach dopołudniowych. W programie m.in. zabawy z piosenką, zawody sportowe, gry i konkursy.
 • KONTAKTY TELEFONICZNE Z NAUCZYCIELAMI DLA RODZICÓW: Drodzy Rodzice! Zachęcamy Państwa do kontaktu mailowego z wychowawcami grup. Gdyby jednak ktoś chciał porozmawiać z wychowawcą przez telefon (należy dzwonić na nr stacjonarny przedszkola), zorganizowaliśmy specjalne dyżury :
 • grupa „Biedronki” – wtorki 10.00-10.30 i czwartki 10.00-10.30
 • GRUPA „ŻABKI” – PONIEDZIAŁKI 11.30-12.00 -ŚRODY 11.30-12.00
 • GRUPA „PSZCZÓŁKI” – ŚRODY 10.00-10.30 I CZWARTEK 11.30-12.00
 • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Persona” zaprasza na bezpłatną diagnozę dziecka od 0 do 6 lat: psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną.  Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu: 791194440. Diagnozy odbędą się w terminie 26.08.2020-30.09.2020. Ilość miejsc ograniczona. Lokalizacja: Katowice-Murcki ulica Samsonowicza 29.
 • Nowe wytyczne dla przedszkoli:20
 • Drodzy Rodzice! Poniżej przedstawiamy trzy adresy poczty elektronicznej, za pomocą których można kontaktować się z wychowawcami poszczególnych grup:

grupa starsza „Żabki” – [email protected]

grupa średnia „Biedronki” – [email protected]

grupa młodsza „Pszczółki” – [email protected]

Można również kontaktować się telefonicznie, najlepiej w godzinach 13.00-14.00

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI:

  Serdecznie zapraszamy na grupowe zebrania z Rodzicami, które odbędą się 01.09.2020 w godzinach:

  grupa „Pszczółki” – 15.15

  grupa „Żabki ” – 15.30

  grupa „Biedronki” – 15.45

  Na Państwa adresy mailowe zostaną wysłane dokumenty do wydrukowania. Prosimy je przynieść podpisane przez oboje Rodziców lub opiekunów prawnych na zebranie.

  Jednocześnie przypominamy, że zebranie odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym -obowiązkowa maseczka, własny długopis, zachowanie dystansu społecznego, dezynfekcja rąk. Prosimy o obecność tylko JEDNEGO  rodzica lub opiekuna prawnego.

  – 15.30
   
   
   
 • SZANOWNI-RODZICE

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 • WAŻNE!!!!! Bardzo prosimy WSZYSTKICH Rodziców, których dzieci rozpoczynają pobyt w przedszkolu od 01.09.2020 roku o przesłanie swojego adresu e-mail na adres internetowy przedszkola: [email protected]
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które od września 2020 rozpoczynają naukę w szkole, wraz z Rodzicami, po odbiór dyplomów i upominków w poniedziałek 29.06.2020 w godzinach 12-13.30.
 • Na stronie internetowej miasta Katowice pod adresem https://www.katowice.eu/dla-mieszkańca/ucz-się w zakładce „Ucz się”, zamieszczone zostały informacje ujęte w poniższych kategoriach:

  * „Edukacja w Katowicach” z aktualnym wykazem placówek edukacyjnych zlokalizowanych na terenie miasta Katowice oraz zakresem Polityki Edukacyjnej Miasta;

  * „Projekty, inicjatywy, konkursy” z ciekawą ofertą prorozwojową adresowaną do dzieci i młodzieży;

  * „Co dobrego w edukacji?” gdzie katowickie szkoły mogą pochwalić się swoimi sukcesami;

  „Dla ucznia i rodzica” – w której można znaleźć aktualne informacje o:

  – rekrutacji prowadzonej w poszczególnych placówkach edukacyjnych,

  – wszelkiego rodzaju pomocy z jakiej mogą skorzystać rodzice w sprawach dotyczących kształcenia i wychowania swoich dzieci,

  – działalności Młodzieżowej Rady Miasta Katowice,

  – dowozu uczniów,

  – kształcenia specjalnego.

  Serdecznie zapraszamy do lektury.

 • ZAPISY NA WAKACJE: W związku z trwającym reżimem sanitarnym GIS na wakacje przyjmowane będą tylko dzieci rodziców pracujących. W związku z powyższym proszę pobrać kartę zgłoszenia dziecka i dostarczyć ją do placówki do dnia 25 czerwca 2020 (czwartek) drogą elektroniczną lub tradycyjną.  KARTA ZGŁOSZENIA – OKRES WAKACJI
 • 23.06.2020 na terenie placówki odbędą się konsultacje z logopedą w godzinach 9.00-12.00 po wcześniejszym uzgodnieniu godziny drogą telefoniczną lub mailową.
 • 22.06.2020 na terenie placówki odbędą się konsultacje z psychologiem w godzinach 9.30-11.00 po wcześniejszym uzgodnieniu godziny drogą telefoniczną lub mailową.
 • Nowe wytyczne GIS dla przedszkoli i żłobków: Wytyczne_przeciwepidemiczne_GIS_dla_przedszkoli_i_zlobkow_-_aktualizacja 
 • Z okazji Dnia Dziecka życzymy naszym podopiecznym wszystkiego, co najlepsze- zdrowia, uśmiechu na co dzień, radości i zabawy:)
 • Drodzy Rodzice! Po tak długim czasie nasza placówka może być ponownie otwarta od dnia 01.06.2020, jednak pobyt w przedszkolu będzie się odbywał pod specjalnym nadzorem sanitarnym. Dzieci, których Rodzice wcześniej zadeklarowali taką potrzebę zapraszamy do przedszkola od najbliższego poniedziałku tj. 1 czerwca 2020. Przypominamy o przyniesieniu ze sobą podpisanych dokumentów. Jeżeli ktoś z Państwa będzie jeszcze potrzebował opieki przedszkolnej w późniejszym terminie, prosimy o kontakt telefoniczny z placówką.

Więcej informacji: https://koronawirus.katowice.eu/

 • Uprzejmie informujemy, że w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola należy mieć ze sobą podpisane oświadczenia, które dostępne są we wpisie „Oświadczenia dla rodziców”oraz w zakładce „Ogłoszenia dla Rodziców”
 • 26 maj- Dzień Mamy Z okazji dzisiejszego Święta życzymy wszystkim Mamom dużo zdrowia, miłości i cierpliwości, aby każdy kolejny dzień był wspaniałą przygodą! Personel MP62
 • W związku z zawieszeniem zajęć w naszej placówce do dnia 29.05.2020,bardzo prosimy Rodziców, którzy chcą przyprowadzić dziecko do przedszkola od dnia 01.06.2020, o zgłoszenie takiej potrzeby drogą mailową lub telefoniczną do dnia 28.05.2020. Jednocześnie przypominamy, że pobyt w placówce będzie się odbywał pod specjalnym rygorem sanitarnym.
 • ZAWIESZENIE ZAJĘĆ: Z uwagi na stan epidemiologiczny w mieście Katowice, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Katowicach nie rekomenduje uruchamiana od dnia 25 maja 2020 roku przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas od I-III w szkołach podstawowych w Katowicach. W związku z tym zajęcia naszej placówce są zawieszone do dnia 29.05.2020.
 • Oświadczenia dla Rodziców: OŚWIADCZENIE RODZICA ZWIĄZANE ZE ZGŁOSZENIEM DZIECKA DO PRZEDSZKOLA
 • Rozporządzenie o zasiłku opiekuńczym: D20200856 (1)
 • Uprzejmie informujemy, że I miejsce w konkursie plastycznym „Eko-wiosna” zajął Dawid P. z grupy „Biedronki„. W celu odebrania nagrody prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z przedszkolem. Serdecznie gratulujemy!
 • Wytyczne dla przedszkoli- prosimy o zapoznanie się z poniższymi załącznikami:
 • Wytyczne-dla-przedszkoli-oddziałów-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dziećmi-w-wieku-do-lat-3(1) (1)
 • Wytyczne_GIS_i_MZ
 • Wytyczne GIS żłobki przedszkola – Pierwsza aktualizacja z dnia 4 maja 2020
 • lista dzieci przyjętych lista_przyjetych
 • Ważny komunikat:
 • Drodzy Rodzice!
  Decyzją  Prezydenta Miasta Katowice:
  Miejskie żłobki i przedszkola w Katowicach nie zostaną otwarte 6 maja.
   „Bezpieczeństwo mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych, jest dla nas najważniejsze. W Katowicach notujemy aktualnie wzrost dynamiki zachorowań na koronawirusa. Otwarcie żłobków i przedszkoli w takiej sytuacji jest niemożliwe. Dlatego podjąłem decyzję, że 6 maja placówki te nie zostaną otwarte.
  Dla tysięcy rodzin zamknięcie żłobków i przedszkoli, szczególnie w przypadku gdy rodzice pracują, jest bardzo dużym utrudnieniem, dlatego po weekendzie majowym dyrektorzy miejskich żłobków i przedszkoli będą się kontaktować ze wszystkimi rodzicami i opiekunami prawnymi, aby sprawdzić, jak wygląda zapotrzebowanie w kontekście powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli.
  Jeżeli sytuacja na to pozwoli, wstępny harmonogram „odmrażania” funkcjonowania żłobków i przedszkoli będzie wyglądał następująco:
  od 18 maja żłobki i przedszkola zostałyby otwarte dla dzieci, których rodzice wyraziliby wcześniej taką chęć;
  od 24 maja, kiedy kończy się możliwość otrzymywania dodatkowych zasiłków opiekuńczych, żłobki i przedszkola powróciłyby do normalnego funkcjonowania.
  Oczywiście wcześniej podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, by w żłobkach i przedszkolach zostały spełnione wszelkie wymogi sanitarne. Zastrzegam, że terminy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej.
  Jednocześnie skierowałem do Wojewody Śląskiego i Sanepidu list z prośbą o rekomendację w kontekście bezpieczeństwa w zakresie powrotu dzieci do żłobków i przedszkoli, która to rekomendacja będzie miała wpływ na decyzje w tej sprawie”.
   
   Mając na uwadze rekomendacje pana Prezydenta Miasta Katowic,  oraz decyzję Prezesa Rady Ministrów o możliwości otwarcia przedszkolu, uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną miasta Katowice, a zwłaszcza wzrost liczby zachorowań i osób objętych kwarantanną w ostatnich dniach proszę o niezwłoczną informację w czy Państwa syn / córka (pracujących rodziców)  począwszy od:

   18.05.2020 r.

  nie ma zapewnionej opieki i w związku z tym musi przebywać w przedszkolu.

   Jednocześnie informuję, że proponowany harmonogram uruchamiania przedszkoli jest podyktowany troską o bezpieczeństwo i zdrowie naszych najmłodszych mieszkańców.  Zwracam się do Państwa   z zapytaniem o potrzeby  państwa w zakresie funkcjonowania naszej placówki. Musimy mieć wiedzę o tym, ilu rodziców chciałoby obecnie posłać swoje dziecko do  przedszkola.

  Proszę także o podjęcie decyzji w sprawie planów wakacyjnych.

 • Prosimy o dokładne zapoznanie się z poniższymi informacjami:

 • Otwieramy przedszkola od 6 maja br. – Ministerstwo Edukacji Narodowej – Portal Gov.pl
 • Bezpieczeństwo przede wszystkim. Wytyczne dla instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 – Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Portal Gov.pl
 • List do rodziców (1)
 • INFORMACJA
 • List do rodziców
 • Informacja z Urzędu Miasta Katowice
 • Oto listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do naszego przedszkola oraz ważna informacja dla Rodziców:
 • lista_zakwalifikowanych
 • lista_niezakwalifikowanych
 • Szanowni Rodzice ogłoszenie wyników
 • WAŻNE! Potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola :

 • Rodzic, którego dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola, ma obowiązek potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do placówki gdzie zostało zakwalifikowane w terminie od 20 kwietnia 2020 r. od godziny 09.00 do 27 kwietnia 2020 r. do godziny 15.00. Z uwagi na zagrożenie związane rozprzestrzenianiem się koronowirusa potwierdzenie woli odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem systemu NABO. W celu potwierdzenia woli, proszę o wybór opcji „Potwierdzam wolę przyjęcia dziecka do przedszkola”

        Brak potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej do którego dziecko zostało zakwalifikowane, w wyznaczonym terminie, oznacza rezygnację z miejsca. 

 • Koronawirus – plakat informacyjny dla dzieci plakat_koronawirus (1)
 • Maseczki – informacja maseczki
 • Harmonogram pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Katowicach; Harmonogram pracy zdalnej – PPP
 • Ważne! Rozporządzenie MEN i kontakt do nauczycieli: ROZPORZĄDZENIE
 • DRODZY RODZICE 6-LATKÓW! Uprzejmie prosimy o udanie się do przedszkola w celu odebrania kart pracy Państwa dzieci. Jednocześnie przypominamy, by na bieżąco monitorować stronę internetową placówki, gdzie będą się ukazywały wskazówki dla Państwa dotyczące pracy z dzieckiem w domu.
 • UWAGA! Informujemy, że zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Katowice wydłuża się termin składania wniosku dla rekrutacji przedszkolnej z 27 marca 2020 do dnia 3 kwietnia 2020 do godziny 15.00.
 • Koronawirus-ważne!

profilaktyka koronawirus_000731

PLAKAT OGÓLNY

koronawirus – Informacja Glownego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorow przedszkoli, szkol i placowek oswiatowych (1)

 • W związku z profilaktyką w zakresie rozpowszechniania się koronawirusa, zaleca się wysłanie podpisanego wniosku rekrutacyjnego wraz ze stosownymi załącznikami do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej pocztą. Informuję, iż w w/w przypadku o terminowym wniesieniu wniosku do przedszkola, oddziału przedszkolnego decyduje data stempla pocztowego.
  Z poważaniem,
  Klaudia Czajkowska (Sieradzy)Urząd Miasta KatowiceWydział Edukacji i Sportu
 • UWAGA!W związku z poszerzającą się epidemią koronawirusa informujemy, że Dzień Otwarty zaplanowany na 12.03.2020 zostaje ODWOŁANY.
 • Dzień Otwarty w Poradni PP- plakat informacyjny Plakat Dzień Otwarty 2020 (1)
 • informacja dla Rodziców (2)
 • Rekrutacja  do przedszkola na rok szkolny 2020/2021:

 • Deklaracje oraz wszelkie dokumenty związane z rekrutacją dostępne są na terenie przedszkola lub na stronie internetowej katowice.nabory.pl
 • W dniach od 16.03.2020r. od godziny 9:00 do 27.03.2020r. do godziny 15:00 rozpocznie się rekrutacja na nowy rok szkolny.

  Rodzice dzieci starających się o przyjęcie do przedszkola logują się na stronie internetowej

   

  katowice.nabory.pl

  i  wprowadzają dane do formularza zgłoszenia dziecka do przedszkola.

  Wypełniony formularz  należy  wydrukować, podpisać i  dostarczyć  do  przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę
  w postępowaniu rekrutacyjnym.

          Data i godzina wprowadzenia danych dziecka do systemu informatycznego, nie mają wpływu na kolejność przyjęć dzieci.

  W procesie naboru nie uczestniczą już dzieci uczęszczające do przedszkola, których rodzice złożyli  pisemną 
  „Deklarację  kontynuowania wychowania przedszkolnego”.

  W dniach od 9.03 do 13.03 2020 r. rodzice składają deklaracje
  o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danej placówce.

 • Serdecznie zapraszamy dzieci z grup „Biedronki” i „Żabki” dnia 04.03.2020 o godzinie 9.30 na spotkanie z przedstawicielami „Straży Miejskiej” pod hasłem „Po drodze nam z LEGO
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na zimowe zabawy z muzyką, które odbędą się we wtorek 25.02.2020 w godzinach dopołudniowych.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na obchody Światowego Dnia Kota, które odbędą się w poniedziałek 17.02.2020. Można w ten dzień przebrać swoje pociechy za kotki i przynieść maskotki, gadżety związane z tym sympatycznym zwierzątkiem.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Informacje na temat rodzicielstwa zastępczego, warunków koniecznych do bycia rodziną zastępczą oraz procedury opiniowania uzyskać można od pracowników Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Katowicach ul. Wojewódzka 23, tel. 32 251 71 31 oraz od pracowników działu ds. Rodzin z Dziećmi, ul. Jagiellońska 17, tel. 322510087. Więcej informacji na stronie www.mops.katowice.pl w zakładce „Zostań rodziną zastępczą”.
 • Dnia 07.02.2020 zapraszamy dzieci z grup „Żabki” i „Biedronki” na bajkę muzyczną „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku” do MDK Szopienice-Giszowiec ul. Hallera.Koszt – 25zł/dziecko
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na spotkanie ze Strażą Miejską, które odbędzie się 05.02.2020 o godzinie 9.30 w ramach akcji „Z bajką bezpieczniej”.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 28.01.2020 o godzinie 9.30. Profesjonalne zdjęcia około godziny 10.30. W programie m.in. tańce, konkursy, zabawy i słodki poczęstunek. Biletem wstępu na bal są słodycze oraz nadmuchane balony:) Balony można przynosić dzień wcześniej.

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadziusiów na uroczystość z okazji Waszego święta, która odbędzie się:

 • grupa „Pszczółki” 09.01.2020 o godzinie 10.00
 • grupa”Biedronki” 10.01.2020 o godzinie 10.00
 • grupa „Żabki” 08.01.2020 o godzinie 15.00

 • Serdecznie zapraszamy Rodziców na uroczyste spotkania jasełkowe, które odbędą się:
 • grupa młodsza „Pszczółki” – wtorek 10.12.2019 o godzinie 15.00
 • grupa średnia „Biedronki”- czwartek 12.12.2019 o godzinie 15.00
 • grupa starsza’Żabki” – poniedziałek 16.12.2019 o godzinie 15.00
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 06.12.2019 roku o godzinie 10.00. Prosimy Rodziców o ubranie dzieci na czerwono:)
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z górnikiem, które odbędzie się 04.12.2019 o godzinie 11.00
 • „Szkoła do hymnu” – podziękowanie:
 • Szanowni Państwo,

  w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

  Z poważaniem
  Anna Ostrowska
  Rzecznik Prasowy MEN

  • Podziękowanie za udział w akcji:

   w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
   Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
   W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
   Łączę wyrazy szacunku
   Anna Ostrowska
   Rzecznik Prasowy MEN

  • Dnia 19.11.2019 roku zapraszamy wszystkie dzieci na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu muzyków zespołu Silesia.
  • Uprzejmie informujemy, że można skontaktować się z inspektorem ochrony danych osobowych w następujący sposób: [email protected] albo pod nr tel: 32 606 13 23
  • Dnia 03.12.2019 zapraszamy dzieci z grup”Żabki” i 'Biedronki’ na warsztaty pt. „U nos w doma na Nikiszu”. Koszt warsztatów -8zł/dziecko
  • Dnia 22.11.2019 roku zapraszamy dzieci z grup „Żabki” i „Biedronki” do Galerii Magiel na świąteczne pieczenie pierników. Koszt warsztatów – 8zł/dziecko.
  • Dnia 14.11.2019 roku zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty pt. „Dziedzictwo Górnego Śląska„, które odbędą się na terenie ogrodu przedszkolnego. Prosimy rodziców o odpowiedni ubiór dla dzieci.
  • Dnia 6.11.2019 o godzinie 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty organizowane przez Centrum Rozwoju Edukacji Eureka. Podczas seansu zabieramy dzieci w niezwykłą podróż do wnętrza drzew. Pokazy dostarczają niezapomnianych przeżyć. Całkowity koszt warsztatów 400 zł zostanie pokryty ze środków Rady Rodziców.
  • Dnia 12.11.2019 o godzinie 10.00 serdecznie zapraszamy dzieci z grup „Żabki” i 'Biedronki” na przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka” do Teatru Zagłębie w Sosnowcu.Koszt: 25zł/dziecko ( koszt przejazdu i bilet).
  • Serdecznie zapraszamy Rodziców grupy młodszej „Pszczółki” na uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka„, które odbędzie się 5.11.2019 o godzinie 15.00
  • Dnia 06.11.2019 roku o godzinie 11.00 będą wykonywane zdjęcia do kalendarza na rok 2020. Koszt kalendarza- 37 zł. Wyłącznie na zapisy.
  • Bal Dyniowy – zmiana terminu!!!Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do udziały w konkursie „Najpiękniejsza dynia’. Na dynie czekamy do 24.10.2019. Jednocześnie zapraszamy dzieci na bal z okazji Święta Dyni, który odbędzie się 24.10.2019 (czwartek) . Prosimy o ubranie dzieci na pomarańczowo lub przebranie za dynię:)

  • 800 080 222
   – rusza całodobowa bezpłatna infolinia
   dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów


   Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

   Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
   w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
   i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
   ze specjalistami z
   Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
   w najtrudniejszych sytuacjach.

   Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
   nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
   Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
   w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
   po wsparcie.

   W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

   Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
   to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

  • 17.10.2019 roku zapraszamy wszystkich Rodziców wraz z dziećmi na Jesienne Spotkania Integracyjne w ogrodzie przedszkolnym. Startujemy o godzinie 15.00:)
  • Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do udziały w konkursie „Najpiękniejsza dynia’. Na dynie czekamy do 24.10.2019. Jednocześnie zapraszamy dzieci na bal z okazji Święta Dyni, który odbędzie się 25.10.2019 roku. Prosimy o ubranie dzieci na pomarańczowo lub przebranie za dynię:)
  • 14.10.2019 odbędzie się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Prosimy Rodziców o ubranie dzieci na galowo.
  • Dnia 18.10.2019 roku zapraszamy wszystkie dzieci na uroczyste „Urodziny Kubusia Puchatka”. Prosimy Rodziców o ubranie dzieci na czerwono lub żółto ( w miarę możliwości) oraz o przyniesienie maskotek i innych rzeczy związanych z postacią Kubusia Puchatka.
  • plakat
  • Informacje o terapii logopedycznej
   Logopeda: mgr Monika Ryszczyk

   Zajęcia logopedyczne odbywają się:
   Wtorek                                       

   Godzina 8:30 – 11:30                

   Grupa Pszczółki i Biedronki   

  • czwartek

   godzina 8.30-11.30

   grupa „Żabki”      

   Warunkiem skutecznej terapii logopedycznej jest praca z dzieckiem
   w domu. Bez niej nie będzie efektów w postaci poprawnej wymowy.

  • Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do udziału w sesji jesiennej, która będzie miała miejsce dnia 02.10.2019 o godzinie 8.00. Sesja tylko na zapisy, których należy dokonywać na terenie przedszkola.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka, które odbędą się 23.09.2019 w godzinach dopołudniowych na terenie ogrodu przedszkolnego. W programie m.in. tańce, zawody sportowe, medale i nagrody.

  Dnia 25.09.2019 roku zapraszamy dzieci z grup „Żabki” i „Biedronki” na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

  • śniadanie w tym dniu o godzinie 8.15
  • prosimy o wygodny ubiór dla dzieci, adekwatny do pogody
  • Dnia 24.09.2019 zapraszamy wszystkie dzieci na koncert muzyczny z cyklu: „Poznajemy instrumenty – akordeon” w wykonaniu muzykow agencji artystycznej „Silesia”
  • 20.09.2019 roku o godzinie 9.30 zapraszamy wszystkie przedszkolaki na spotkanie z przedstawicielami policji w ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak”
  • Serdecznie zapraszamy dzieci z grup „Żabki” i „Biedronki” na wycieczkę do „Krainy Elfów sw. Mikołaja”, która obędzie się 05.12.2019 o godzinie 13.30. Wyjazd jest płatny do dnia 17.09.2019, a jego koszt wynosi 35zł/dziecko.
  • Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji „Sprzątanie Świata”. Prosimy o przynoszenie do przedszkola odpadów szklanych, papierowych i plastikowych do 20.09.2019r.
  • 18.09.2019 dzieci z grupy starszej „Żabki” wychodzą na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej Katowice-Szopienice. Prosimy o wygodny ubiór, adekwatny do pogody.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie ogólne i grupowe, które odbędzie się w czwartek 05.09.2019 roku o godzinie 16.30.

  ROK SZKOLNY 2018/2019

  • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci dnia 11.06.2019 roku na przedstawienie pt. „O Plastusiu, co zabłądził w borze” w wykonaniu aktorów teatru „Skrzat” z Krakowa, natomiast o godzinie 10.30 zapraszamy na koncert muzyczny z cyklu ” Elektryczne przystawki” w wykonaniu muzyków agencji artystycznej „Silesia”.
  • Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy starszej „Żabki” na uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego, które odbedzie się 18.06.2019 o godzinie 15.00
  • Sprawozdanie finansowe jednostki za 2018 rok  zostało umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Usług Wspólnych w Katowicach.

   Strona internetowa : https://cuwkatowice.bip.gov.pl

  • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na uroczyste obchody z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się w naszym przedszkolu 31.05.2019 od godz 10.00 w ogrodzie przedszkolnym. W programie m.in. gry i zawody sportowe, zabawy przy muzyce na świeżym powietrzu, mini grill. Prosimy Rodziców o wygodne ubranie dzieci, dostosowane do pogody.
  • Uprzejmie informujemy, że ze względu na niekorzystne prognozy wycieczka w dniu 22.05.2019 r. zostaje odwołana.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na coroczny Bal Zwierzątek, który odbędzie się 16 maja 2019 roku o godzinie 10.00.
   Stroje zwierząt obowiązkowe:) Biletem wstępu na bal jest paczka karmy dla psów lub kotów, która zostanie przekazana do schroniska w Katowicach.
  • Dnia 22.05.2019 roku serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Skałką” w Przybynowie.
   Schodzenie się dzieci do przedszkola: 7.30, śniadanie: 7.45, wyjazd: 8.15, planowany powrót około 15.00-15.30.
   Program wycieczki:
   zwiedzanie zwierzyńca
   zajęcia warsztatowe w małych grupach z animatorem
   zabawy na placu zabaw z dmuchanymi zamkami i trampolinami
   przejazd „Ekspresem Jurajskim” po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
   posiłki
   Prosimy rodziców o dostosowanie ubioru dzieci do pogody, wygodne obuwie, nakrycie głowy. Koszt wycieczki: 52 zł od osoby, reszta wydatków zostanie pokryta ze środków Rady Rodziców.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci dnia 01.04.2019 roku o godzinie 10.30 na koncert muzyczny z cyklu „Przygoda w muzyce” w wykonaniu muzyków agencji artystycznej „Silesia”.
  • Dnia 25.04.2019 roku zapraszamy dzieci z grup „Żabki” oraz „Biedronki” na musical pt. ” O małej syrence w niejednej piosence„. Koszt teatrzyku – 25zł/osoba, w cenie zawarto przejazd autokarem. Płatne u nauczycieli poszczególnych grup.
  •  

  Dnia 21.03.2019 roku o godzinie 8.30 będą wykonywane zdjęcia dzieciom z grupy „Żabki” „TABLO 2019” przez firmę PRO ART.

  Sesja wielkanocna odbędzie się w ten sam dzień, dotyczy tylko dzieci zapisanych.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na „warsztaty lalkarskie„, prowadzone prze aktorów Teatru Ateneum, które odbedą się 02.04.2019 roku o godzinie 9.30. Podczas spotkania dzieci wykonają lalki z nietypowych przedmiotów .Koszt: 5zł/dziecko.
 • 28.02.2019 roku serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci o godzinie 10.00 na spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej w ramach akcji „Z bajką bezpieczniej”.
 • Dnia 27.02.2019 roku serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na „Zimowe zabawy muzyczne”. W programie m.in. gry, konkursy i tańce do piosenek o tematyce zimowej.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Karnawałowy, który odbędzie sie 06.02.2019 roku o godzinie 9.30. Fotograf będzie robił zdjęcia od godziny 8.30. Prosimy o przyniesienie słodyczy dla dzieci oraz nadmuchanych balonów:)
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie  z kulturą Indian Prerii Ameryki Północnej 24.01.2019 o godzinie 10.00. Warsztaty poprowadzi Szary Wilk. Koszt: 4zł/ dziecko, płatne u nauczycieli poszczególnych grup.
 • Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Waszego Święta, które odbędzie się w dniach:
  • grupa „Żabki” – 21.01.2019 o godzinie 10.00
  • grupa „Pszczółki” -22.01.2019 o godzinie 10.00
  • grupa „Biedronki” – 23.01.2019 o godzinie 10.00
 • Dnia 14.01.2019 roku o godzinie 9.30 zapraszamy wszystkie dzieci na koncert muzyczny z cyklu „W karnawałowym nastroju” w wykonaniu muzyków agencji Silesia.
 • Dnia 08.01.2019 roku zapraszamy dzieci z grup „Biedronki” i „Żabki” na przedstawienie pt. „Królewicz szuka żony jak szalony” do MDK Szopienice-Giszowiec. Koszt wyjazdu 10zł/dziecko.
 • Serdecznie zapraszamy Rodziców na Spotkania Jasełkowe, które odbędą się kolejno w dniach:
  • grupa starsza „Żabki” – wtorek 11.12.2018 o godzinie 15.00
  • grupa młodsza „Pszczółki” – środa 12.12.2018 o godzinie 15.00
  • grupa średnia „Biedronki” – czwartek 13.12.2018 o godzinie 15.00
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola na spotkanie z Górnikiem z okazji „Barbórki„, które odbędzie się 04.12.2018 roku o godzinie 11.00. Prosimy o odświętne ubranie dzieci.
 • Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie Rodziców w przygotowanie akcesoriów na Jarmark Świąteczny, który odbędzie się w dniach 7,8,9. 12.2018 na Nikiszowcu. „Świąteczne niespodzianki” prosimy przynosić  w dniach 04-06.12.2018 do przedszkola. Mile widziane również ciasta i świąteczne wypieki🙂
 • Zapraszamy wszystkie przedszkolaki na pokaz iluzji, który odbędzie się w piątek 09.11.2018 o godzinie 9.15. Całkowity koszt pokazu zostanie pokryty ze środków Rady Rodziców.
 • Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci z grupy „Pszczółki” na uroczyste pasowanie, które odbędzie się 06.11.2018 o godzinie 15.00.
 • Dnia 24.10.2018 roku zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty do „Mobilnego Planetarium„. Podczas seansów zabieramy dzieci w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokazy dostarczają niezapomnianych przeżyć i pozwalają rozbudzić zainteresowania wszechświatem.Całkowity koszt warsztatów zostanie pokryty ze środków Rady Rodziców.
 • Serdecznie zapraszamy dnia 25.10.2018 roku o godzinie 16.00 Rodziców dzieci z grup „Biedronki” i „Żabki” na uroczyste obchody 100-lecia Niepodległości Polski pod hasłem „Urodziny Polski”.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki na Bal Dyniowy, który odbędzie się w naszym przedszkolu w piątek 19.10.2018. Prosimy o przebranie dzieci za dynie lub ubranie w poamarańczowe stroje. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą dynię. Dynie można przynosić do przedszkola do piątku (19.10.2018).
 • Serdecznie zapraszamy dzieci z grup „Żabki” i „Biedronki” na wycieczkę do Wielkiej Krainy Elfów w dniu 05.12.2018. Koszt wycieczki 45 zł płatne do 10.10.2018 u nauczycielek poszczególnych grup.
 • Dnia 16.10.2018 w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” będziemy obchodzić urodziny Kubusia Puchatka. Prosimy o ubranie dzieci w żółte lub czerwone koszulki i przyniesienie maskotek związanych z sympatycznym misiem i jego przyjaciółmi.
 • Dnia 12.10.2018 o godzinie 10.30 odbędzie się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci dnia 01.10.2018 o godzinie 10.30 na przedstawienie teatralne pt.” Między nami krasnalami” w wykonaniu aktorów teatru „Skrzat” z Krakowa. Całkowity koszt teatrzyku (230zł) zostanie pokryty z pieniędzy Rady Rodziców.
 • Miło nam poinformować Państwa, że nasze przedszkole bierze udział w międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała„. Więcej informacji poniżej:
 • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

  • Szanowni Rodzice! Prosimy o zapoznanie się z poniższymi linkami w celu zadecydowania o ubezpieczeniu NNW Państwa dzieci:

  Ubezpieczenie AXA

  Xerox WorkCentre 3550_20180817114141 (1)

  • Dnia 27.09.2018 o godzinie 15.30 zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami na spotkanie integracyjne w ogrodzie przedszkolnym pod hasłem „Jesienne spotkania”
  • Dnia 24.09.2018 o godzinie 10.00 zapraszamy dzieci z grup „Żabki” i „Biedronki” na spektakl pt. „Bajka o księciu i złym Smogu„. Spektakl odbędzie się w Pałacu Młodzieży. Organizator zapewnia dojazd dzieci na miejsce spektaklu.
  • Dnia 20.09.2018 zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w „Święcie Przedszkolaka”.             W programie m.in. gry, konkursy i zabawy ze śpiewem.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, które odbędą się 27.09.2018 w naszym przedszkolu.Prosimy Rodziców o podpisanie zgody na warsztaty u nauczycielek poszczególnych grup.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie ogólne i grupowe, które odbędzie się 05.09.2018 roku o godzinie 16.00
  • Serdecznie zapraszamy dzieci z grup „Biedronki” i „Żabki” dnia 06.09.2018 na spotkanie z przedstawicielami Policji w ramach akcji „Bezpieczny przedszkolak”.